skip to Main Content

Unieważnienie kredytu frankowego – Katowice

Prowadzimy sprawy dotyczące unieważniania kredytów frankowych w Katowicach. Działania te w głównej mierze bazują na negocjacjach bądź procesach, w wyniku których umowa kredytowa udzielona w walucie szwajcarskiej (CHF) uznawana jest za nieważną lub nieobowiązującą. Postępowanie to ma na celu złagodzenie skutków problemów związanych z kredytami frankowymi, które wystąpiły w wielu krajach, w tym także w Polsce. Pomożemy w Państwu w zrozumieniu sytuacji, w jakiej się Państwo znajdują. Starannie przeanalizujemy Państwa umowę z bankiem i na tej podstawie przedstawimy możliwe rozwiązania.

Od 2017 r. specjalizujemy się w tej dziedzinie, zapewniając naszym klientom ekspercką wiedzę, profesjonalne analizowanie umów kredytowych, szukanie w nich niedozwolonych klauzul, jak

Jakie są skutki unieważnienia kredytu frankowego?

Unieważnienie umowy kredytu we frankach oznacza, że umowa ta była nieważna od samego początku. To z kolei oznacza, że kredytobiorca powinien zwrócić dokładnie tę samą kwotę, jaką otrzymał od banku – jednakże bez odsetek, opłat czy prowizji. Na przykład, jeśli bank wypłacił kredytobiorcy 100 tysięcy złotych, to w przypadku unieważnienia umowy, kredytobiorca jest zobowiązany do zwrotu tej kwoty. Warto również zaznaczyć, że unieważnienie umowy kredytu frankowego skutkuje nieważnością wszelkich zabezpieczeń spłaty kredytu, takich jak hipoteka i inne dodatkowe umowy, na przykład ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Po wygranej sprawie będą Państwo mogli odzyskać wszystko to, co spłacili Państwo bankowi ponad kapitał kredytu.

Call Now Button+48 693 408 621